Copyright © 2004 imageuro.plWywiad odbył się w czerwcu 2004, w Łodzi

WIEDZA I AKTYWNOŚĆ GWARANCJĄ SUKCESU ZAWODOWEGO

Dzisiejszy wywiad przeprowadzamy z Panią Jolantą Hryniewicką-PYRGIEL, właścicielką firmy IMAGEURO EUROPEJSKA EDUKACJA PRACOWNIKÓW BIUROWYCH.

Proszę powiedzieć, czym się Państwo zajmujecie?
Nasza oferta jest bardzo szeroka. Kursy, doradztwo, profesjonalna obsługa firm, produkty bankowe - nic nie jest nam obce. Główny nacisk kładziemy na organizowanie szkoleń dla pracowników i to możemy uznać za naszą misję. Odpowiadamy na oczekiwania osób chcących zdobyć wyższe kwalifikacje lub zagrożonych utratą pracy i mających świadomość, że obecnie to jest droga do utrzymania się wśród konkurencji. Wiemy, na jakie problemy natrafiają osoby (zwłaszcza kobiety) w wieku od 35 do 55 lat - chcą pracować, lecz nie są "atrakcyjni" lub za kosztowni dla potencjalnego pracodawcy. Chcemy to zmienić.
Przekonujemy ludzi, że są w stanie zrobić coś ze swoim życiem, że naprawdę cechuje ich kreatywność i pewność siebie.

Jak długo istnieje firma?
Od 2001 roku. Wciąż jesteśmy w fazie rozwoju EUROPEJSKIE STUDIUM ZARZĄDZANIA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, ale muszę podkreślić, że podjęliśmy działania w wielu dziedzinach i we wszystkich staramy się o sukcesy np. EUROPEJSKIE STOWARZYSZENIE PRZEDSIĘBIORCÓW I NAJEMCÓW / LOKATORÓW.

A skąd wzięła się nazwa? Jest bardzo chwytliwa... Cieszę się, że Pani to mówi. Łączymy dbałość o kadrę pracowniczą i tworzenie wizerunku firmy z nadzieją na lepszą przyszłość w Europie. Pierwszy człon nazwy to także marka moich ulubionych perfum - "IMAGE". To taki kobiecy akcent. Natomiast "Europejska Edukacja Pracowników Biurowych" odzwierciedla główny przedmiot naszych zainteresowań i działalności.

Czy zechciałaby Pani przybliżyć nam swoją sylwetkę? Jak wyglądała Pani droga do kariery?
Moje korzenie wywodzą się z województwa białostockiego, ale ponieważ mieszkam w Łodzi już prawie 40 lat, więc czuję się właściwie łodzianką również dzięki uzyskanej edukacji ,doświadczenia zawodowego, wpływanie społeczne na zmiany w Łodzi .
Jestem osobą energiczną, ambitną, i konsekwentną lubię pomagać ludziom. W trosce o nich zdobywałam kwalifikacje i staram się przekazać swoje doświadczenia.

A co było najważniejsze?
Myślę, że zdobywanie nowych doświadczeń i nieustanne kształcenie się. Studia i liczne kursy dały mi solidną podstawę teoretyczną, ale nic nie jest w stanie zastąpić praktyki. Pracowałam i w bankach, i w szkołach, w wielu przedsiębiorstwach, na stanowiskach, które pozwoliły mi szerokim spojrzeniem ogarnąć ogół zagadnień związanych z profilem mojej działalności. Oprócz tego ważne były oczywiście wytrwałość i wiara w siebie oraz w to, że może się udać.

Rozwińmy wątek szkoleń proponowanych przez IMAGEURO. Aby pracownik mógł efektywnie wykonywać swoją pracę w zmieniających się warunkach gospodarczo-ekonomicznych, musi wciąż się doskonalić zawodowo. Przygotowujemy pracownika do podjęcia nowych zadań, zajmujemy się zwłaszcza zagadnieniami związanymi z pracą biurową, ale nie tylko. Pomagamy usystematyzować i utrwalić już posiadaną wiedzę.

Wśród licznych szkoleń szczególnie warte wymienienia są: A-Z Założenie i zarządzanie własną firmą, Profesjonalna obsługa Klienta Firmy A-Z, Euro Kasjer, Profesjonalny pracownik biurowy, Europejska Sekretarka-Asystentka, Przedstawiciel handlowy, Specjalista ds. rekrutacji, Techniki i Negocjacje w Biznesie, Szkolenia PRAWNE / BIZNESOWE / BIUROWE / ZAWODOWE dla Każdego oraz COACHING.
Interesuje nas jakość, nie ilość; dlatego mamy małe grupy wykładowe. Posiadamy nowoczesny sprzęt, prowadzimy zajęcia interaktywne, z internetem, chętni mogą zweryfikować swoje umiejętności w pracy w biurze. Dajemy referencje, najlepszych polecamy do pracy. Nasi uczestnicy-absolwenci nie szukają pracy, bo zwykle awansują po zdobytej wiedzy... Najtrwalszym MAJĄTKIEM jest WIEDZA z perspektywą...

Organizujemy oprócz szkoleń i seminariów także konferencje i całe zaplecze: zakwaterowanie, noclegi itp. Wracając do seminariów: zaczynamy już od młodzieży szkolnej - wskazujemy im konieczność myślenia o przyszłej karierze zawodowej jak najwcześniej; zajmujemy się doradztwem zawodowym, określamy ich możliwości, uzdolnienia, predyspozycje.

Wspomniała Pani o doradztwie i obsłudze firm.
Z naszą ofertą doradztwa biznesowego zwracamy się zwłaszcza do właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, także tych jednoosobowych /samo zatrudnionych/. Doradzimy odpowiedni produkt, pomożemy wypełnić wszystkie formalności - dzięki temu przedsiębiorca będzie mógł całkowicie poświęcić się rozwojowi swojej firmy, nie tracąc czasu i nie rozpraszając się załatwianiem absorbujących spraw urzędowych. Utworzyliśmy Korporację Biznesową i Klub Biznesu ESPIN, który zaprasza na spotkania biznesowe w środy i czwartki w godzinach 8:00-9:30 / warto posiadać przy sobie min 30 wizytówek/.

A inne obszary działalności?
Współpracujemy z licznymi firmami, m.in. z bankami PKO BP i GE Capital, z producentami ekskluzywnych mebli biurowych BENE, MDD oraz Meblator, z "Pulsem Biznesu". Jesteśmy zadowoleni, że uznane przedsiębiorstwa i instytucje widzą w nas godnych partnerów.

Na zakończenie pytanie na nieco lżejszy temat. Czym lubi Pani zajmować się w wolnym czasie?
To trudne pytanie - tego czasu nie ma za wiele. Jeśli jest, na bieżąco pozyskuję informacje w zakresie prawa, bankowości i edukacji i psychologii, czyli wciąż robię coś związanego z pracą? Chętnie spotykam się ze znajomymi oraz z rodziną i z obcymi ludźmi, którzy potrzebują wysłuchania lub pomocy w problemowej sprawie. Przywiązuję dużą wagę do pielęgnowania kontaktów międzyludzkich. Lubię także zwiedzać piękne miejsca, uwielbiam czytać, programy show, ciekawe filmy różnej tematyki. W latach młodzieńczych do czasu założenia Rodziny tańczyłam 7 lat w zespole tańca współczesnego pod kierunkiem Pana Jerzego Ziomki i Pani Iwony Grabowskiej / wspaniali wychowawcy/ oraz trenowałam siatkówkę i lekkoatletykę z wynikiem 8 sek. na 60 m, lubię też tenis ziemny i stołowy, a w zaciszu i skupieniu dla gimnastyki umysłu lubię od dzieciństwa warcaby...

Chciałabym serdecznie podziękować za pomoc w osiągnięciu mojego dotychczasowego sukcesu wspaniałym Rodzicom, Rodzeństwu, Przyjaciołom i Znajomym, wybitnym Wykładowcom i Promotorom SWSPiZ, PŁ, UŁ oraz mojemu kochanemu Synowi Gracjanowi - za nieustające wsparcie.

Łączę wyrazy szacunku, życząc wszystkim zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym...

Rozmawiała Maria Mroczek

Strona główna I Oferta I Internet
STRONA GŁÓWNA |  O NAS |  SEMINARIA |  OFERTA |  KONFERENCJE |  PRACA |  KONTAKT |  RANKING